MAN Truck & Bus zainwestuje 130 mln euro w rozbudowę swojego zakładu w Krakowie

Podczas wmurowania kamienia węgielnego (od lewej do prawej): Michael Kobriger, członek zarządu ds. produkcji i logistyki MAN Truck & Bus SE, dr Richard Slovak, kierownik zakładu MAN Kraków i Alexander Vlaskamp. Prezes Zarządu MAN Truck & Bus SE.

  • Uroczysta ceremonia z udziałem przedstawicieli świata polityki i biznesu
  • Inwestycja około 130 milionów euro w stronę
  • Dyrektor generalny MAN Alexander Vlaskamp: „Rozbudowa krakowskiego zakładu to kolejny kamień milowy w naszej transformacji”.
  • Produkcja w nowym budynku ruszy we wrześniu 2022 r.

(KOMUNIKAT PRASOWY) MONACHIUM, 21-Jan-2022 — /EuropaWire/ — MAN Truck & Bus, jeden z wiodących europejskich graczy przemysłowych w inżynierii związanej z transportem, ogłosił plan rozbudowy swojego zakładu w Krakowie, w którym firma planuje zainwestować około 130 milionów euro w zakład. Właśnie położono fundamenty podczas uroczystej ceremonii, a firma spodziewa się, że do września 2022 r. zakład produkcyjny zostanie powiększony o około jedną trzecią pod względem powierzchni i wyposażony jako zakład równoważenia objętości dla samochodów ciężarowych. około 300 pojazdów i kabin z pracownikami pracującymi na trzy zmiany. Aby zagwarantować zrównoważony rozwój terenu, nowe źródło bioenergii zapewni, że zakład będzie neutralny pod względem emisji CO2 w przyszłości.

„Rozbudowa zakładu to kluczowy element naszej transformacji. Nasze zmiany w sieci produkcyjnej sprawią, że będziemy znacznie bardziej konkurencyjni w tych trudnych czasach. W Krakowie tworzymy niezwykle elastyczny i zmienny zakład, który pozwoli nam produkować wszystko, od naszych lekkich po samochody ciężarowe, na jednej linii produkcyjnej” – wyjaśnił dyrektor generalny MAN Alexander Vlaskamp.

Ta praca będzie prawie trzykrotnie zwiększała moc w krakowskim zakładzie. Po rozbudowie Kraków zatrudni około trzy razy więcej pracowników niż wcześniej, tworząc około 1500 dodatkowych miejsc pracy w polskim zakładzie. Powierzchnia rozbudowywanego zakładu wzrośnie z 24 do około 41 ha.

„W przyszłości Kraków będzie wysoce wydajnym zakładem i będzie odgrywał jeszcze ważniejszą rolę jako zakład równoważący wolumen. W przyszłości będzie tu montowanych około trzech czwartych wszystkich ciężarówek i kabin ciężarowych MAN. W Krakowie powstanie również sekcja „Modyfikacja ciężarówek”, gdzie nasze ciężarówki będą mogły być indywidualnie dostosowywane do wymagań naszych klientów – powiedział Michael Kobriger, członek zarządu MAN odpowiedzialny za produkcję.

W ramach tej rozbudowy powstanie nowa hala 26 000 m2 do produkcji kabin oraz kolejna 10 000 m2 hala dla Centrum Modyfikacji Samochodów Ciężarowych . Umożliwi to MAN oferowanie całej gamy samochodów ciężarowych o najwyższej jakości w Krakowie i głównym zakładzie w Monachium, gdzie przestrzeń będzie wykorzystywana do mieszanej produkcji samochodów ciężarowych konwencjonalnych i elektrycznych. Kraków i Monachium będą parą silnych partnerów w sieci ciężarówek.

Firma i rada zakładowa uzgodniły te i wiele innych środków w kwietniu 2021 roku, w ramach procesu transformacji MAN. Cały pakiet środków ma na celu zwiększenie przychodów MAN do 1,7 miliarda euro. Powinno to zapewnić firmie swobodę potrzebną do dokonywania ukierunkowanych inwestycji w swojej przyszłości.

OŚWIADCZENIE: Polska wersja tego komunikatu jest tłumaczeniem oryginalnego komunikatu prasowego, który został napisany w języku angielskim i służy wyłącznie do celów informacyjnych. W przypadku rozbieżności obowiązuje wersja angielska tego wydania.

Kontakt z mediami:

Manuel Hiermeyer
presse-man@man.eu
+49 89 1580-2001

SOURCE: MAN SE

MORE ON MAN TRUCK & BUS, TRUCKS, ETC.:

EDITOR'S PICK:

Comments are closed.