Santander Bank Polska pracuje nad rozwiązaniem szybkiego i bezpiecznego dostępu do gotówki dla ukraińskich uchodźców w ramach programu UN Cash Assistance

Santander Bank Polska pracuje nad rozwiązaniem szybkiego i bezpiecznego dostępu do gotówki dla ukraińskich uchodźców w ramach programu UN Cash Assistance

(KOMUNIKAT PRASOWY) WARSZAWA, 7-Apr-2022 — /EuropaWire/ — Banco Santander, SA (BME: SAN), hiszpańska międzynarodowa firma świadcząca usługi finansowe, poinformowała, że jej bank w Polsce Santander Bank Polska współpracuje obecnie z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) nad opracowaniem rozwiązania, które może ułatwić dostęp do gotówka dla uchodźców uciekających do Polski z Ukrainy na wsparcie ich transformacji i integracji w kraju.

Program UNHCR Cash Assistance, wykorzystuje innowacyjną technologię dostarczaną przez Santander Bank Polska opartą o system czeków BLIK – unikalnego dziewięciocyfrowego kodu, który można wykorzystać do wypłaty gotówki z bankomatów bez konieczności posiadania karty płatniczej, konta bankowego czy aplikacji bankowej na smartfonie. Usługa nie wymaga produkcji żadnych plastikowych kart.

Uchodźcy, którzy zarejestrują się w punkcie recepcyjnym UNHCR, otrzymują bezpieczne hasło, a następnie kod SMS, dzięki któremu mogą wypłacać pieniądze z większości bankomatów w Polsce, m.in. obsługiwanych przez Santander Bank Polska, PKO BP, Millenium, BNP Paribas, mBank, ING, SGB, Euronet i Planet Cash.

Inicjatywa została już uruchomiona w pierwszym ośrodku recepcyjnym UNHCR w Warszawie po fazie testowej. Od pierwszego dnia działania UNHCR Cash Assistance wydano ponad 3 606 czeków BLIK, a już wkrótce otwarte zostaną dwa dodatkowe punkty recepcyjne UNHCR: w Krakowie i kolejny w Warszawie.

Więcej informacji na temat projektu UNHCR „Cash Assistance”, w tym o adresach punktów recepcyjnych i warunkach, które należy spełnić, by otrzymać finansowanie, znaleźć można na stronach UNHCR:
https://help.unhcr.org/poland/information-for-new-arrivals-from-ukraine/.

“Pomoc pieniężna dostarczona przez UNHCR i partnerów pomoże uchodźcom z Ukrainy ponownie rozpocząć życie w Polsce i pokryć ich najbardziej podstawowe potrzeby w początkowym etapie, uzupełniając wsparcie ze strony państwa polskiego. Jest to ważny krok w kierunku większej niezależności i chciałbym podziękować Santander Bank Polska, że pomógł beneficjentom zrobić ten krok.” – powiedział Marin Din Kajdomcaj, Przedstawiciel UNHCR w Polsce.

„Nie można pozostawać biernym wobec tragedii, jakiej doświadczają miliony uchodźców z Ukrainy. Chcemy zwiększać skalę realnej pomocy, którą już oferujemy i dlatego bez wahania podjęliśmy decyzję o współpracy z UNHCR. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii bankowych w ciągu zaledwie kilku dni udało nam się stworzyć rozwiązanie, które wykorzystywane jest do dystrybucji pomocy finansowej dla osób potrzebujących.” – powiedział Michał Gajewski, CEO Santander Bank Polska.

Ana Botin, prezes Zarządu Grupy Santander, dodała: “Jestem niezmiernie dumna z pracy naszego zespołu w Polsce, który wsparł tę niezwykle ważną inicjatywę ONZ. Dostarczenie gotówki do osób potrzebujących jest istotnym krokiem w odbudowie życia tych, którzy uciekli przed wojną. Mamy nadzieję, że ten program pomoże wielu tysiącom rodzin i osób indywidulanych”.

Santander aktywnie wspiera działania podejmowane w odpowiedzi na kryzys humanitarny. We współpracy z władzami hiszpańskimi, bank pomógł 180 uchodźcom bezpiecznie dotrzeć do Hiszpanii i wykorzystuje część swojej siedziby w Boadilla jako tymczasowe zakwaterowanie dla ukraińskich rodzin. Ponadto bank zniósł opłaty za wszystkie dozwolone przelewy na Ukrainę z Europy i USA, pomógł zebrać ponad 10 mln euro na pomoc w reagowaniu na kryzys, zawiesił opłaty za prowadzenie rachunków i karty dla ukraińskich klientów w Polsce, a także zapewnił bezpłatne korzystanie z bankomatów i stały dostęp do gotówki w oddziałach i za pośrednictwem bankomatów.

SOURCE: Banco Santander S.A.

MORE ON SANTANDER, ETC.:

EDITOR'S PICK:

Comments are closed.